Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin

AnneCee

Zeka Oyunları Oynamaya Davetlisiniz

21 Haziran 2013

Yıllardır zekâ oyunları yayınları ve etkinlikleriyle ülkemizde bu alanda öncülük yapan Türk Beyin Takımı (TBT), ÇOCUK ZEKÂ ATÖLYELERİ ile çocuklarının zekâ gelişimine önem veren ebeveynlerin arayışlarına cevap vermeyi hedefliyor. Çocuklara, eğlenceli yöntemlerle matematiği sevdirmek, TBT’nin çalışmalarının öncelikli hedefleri arasında.

5-12 yaş arası çocuklar için düzenlenecek olan atölyelerde, çocuklar zekâ oyunlarının eğlenceli dünyasıyla tanışacaklar. Atölyelerde, zekâ oyunları Sudoku, Akıl Oyunları, Strateji Oyunları, İşlem Oyunları, Üç boyutlu oyunlar gibi farklı başlıkları, bireysel ve takım halinde çalışmalarla öğretilecek.

22-23 Haziran tarihlerinde saat 13:00-16:00 arası tüm çocukları BEYAZ CITY AVM’ ye zeka oyunları oynamaya davet ediyoruz.

Zekâ Oyunları ‘nın Faydaları

Zekâ ve akıl bireylerin yaşamları boyunca en çok faydalandıkları yeteneklerin başında yer alıyorlar. Bu yüzden bu yeteneklerin gelişimine yönelik araçların, çocukların erken yaşlardan itibaren eğitimlerinin bir parçası olması gerekiyor. Zekâ gelişimini sağlayan bu araçların başında, adından da anlaşılacağı gibi zekâ oyunları geliyor.
Zekâ oyunları çok geniş bir alanı kapsıyor. Satranç gibi strateji oyunları, sudoku gibi mantık oyunları, soma kübü, tangram gibi mekanik oyunlar, sözcük oyunları, görsel oyunlar vb. birçok farklı başlıktan sadece birkaçı.
Çocukların ilgi duydukları alanlardaki oyunlara daha kolay uyum sağlayıp başarılı olacaklarından çocuklara uygun oyunları belirlemek tabii ki onları iyi tanıyan öğretmen ve ebeveynlere düşüyor, tabii çocuklara bu oyunları öğretmek ve onları oyun oynamaya teşvik etmek de.

Peki zeka oyunlarının sağlayacağı faydalar neler:

– Çocuklara matematiğin eğlenceli yönlerini gösterir.
– Harfler, sayılar, renkler gibi kavramları daha kolay öğrenmelerini sağlar.
– Planlı hareket etmeyi öğretir, planlı hareket etmenin önemini kavratır.
– Doğru ve çabuk düşünebilmeyi ve karar verebilmeyi geliştirir.
– Kendini ve yeteneklerini daha iyi tanımasını sağlar.
– Belirli bir konuya odaklanma alışkanlığı kazandırır.
– Merak duygusunu geliştirerek araştırmalar yapmaya yönlendirir.
– Olaylara şüpheci yaklaşımı öğreterek ezberci zihniyetten uzaklaşmayı sağlar.
– Düşünen, sorgulayan ve çözümleyen bireylerin yetişmesini sağlayarak yaratıcılı düşüncelerin daha özgürce sunulabildiği bir ortam hazırlar.
– Başarısızlıklar karşısında yılmamayı, başarı için sistemli ve disiplinli bir çalışmanın gerektiğini gösterir.
– Kuralları anlamayı, kurallara uymayı öğretir.
– Sosyalleşmeye yardımcı olur.
– Kazanmayı, kaybetmeyi, kazananı kutlamayı öğretir.

Web Site

zekaoyunlari1                    zekaoyunlari2

    Leave a Reply