Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin

AnneCee

www.oyuncakariyorum.com

20 Mart 2013

Kızım doğduktan sonra pek çok anne gibi benim de hayata bakış açım ve beklentilerim değişti. Oyunun özellikle 0-6 yaş döneminde kızım için ne kadar hayati olduğunu bilfiil yaşayarak gözlemliyorum. Oynadıkça keşfediyor ve gelişiyor. Çocuklarla ilgili ne yapabilirim dediğimde aklıma ilk oyuncak satmak geldi. Hem oyun oynamayı seven,
hem de oyuncaklara meraklı bir anne olarak benimle birebir örtüşen bir konuydu.

İlk olarak fiziki bir mağaza açma fikri ile başladı. Ancak ilk yatırım maliyetlerinin yüksek olması beni bu fikrimden vazgeçirdi. Sonra e-ticareti araştırmaya başladım.
Sonunda araştırmalarım neticelendi ve oyuncak satma işine sanal mağaza açarak başlamaya karar verdim.

Oyuncakarıyorum.com

23 Nisan 2011’de doğdu ve bu tarihten itibaren de okul öncesi dönemdeki (0-6 yaş) çocuklar için eğitici oyuncak satışı yapıyoruz. Uzman 2 arkadaşımla seçtiğimiz oyuncakları “çocuğu eğlendirirken geliştiren oyuncakları” ebeveynlere sunuyoruz. ( www.oyuncakariyorum.com ) Oyuncakariyorum.com benim ikinci çocuğum gibi. Ciddi bir emek ve mesai harcıyoruz büyümesi için.

Sayfamız interaktif olsun istedik, ebeveynler oyun, oyuncak seçimi gibi konularda bize danışabilsinler istedik. Böylece bu konudaki eksikliği gidererek de ebeveynlere destek olabiliriz diye düşündük. Elbette iş modelimiz satış üzerine kurulu ancak sosyal tarafı da olsun dedik işimizin.

Oyuncakarıyorum.com olarak “herhangi bir oyuncak değil doğru oyuncak alın” sloganıyla hareket ediyoruz; ebeveynlere oyuncak seçimlerinde de uzmanlarımızla birlikte destek olmaktayız. Sitemizde gerçek hayatla ilgili olmayan karakter oyuncaklarını, çocuğu şiddete yönelten oyuncakları satmıyoruz.

Türkiye’de olmayan, farklı, doğa dostu oyuncaklar arayışı içindeydim. Bu nedenle yurtdışındaki oyuncak fuarlarını takip ediyordum. Pebble markalı oyuncaklarla da bu fuarlardan birinde tanıştım. Bu oyuncakları görür görmez çok beğendim. El yapımı olmaları, %100 pamuk ipliğinden yapılmış olmaları e-ticaret yapan bir anne olarak iyice cezbetti beni.
Şimdi bu oyuncakları ithal etmeye başladık.

Pebble örgü oyuncakları Bangladeş’te kırsal kesimde yaşayan ev hanımları tarafında kroşe örgü tekniği ile örülmektedir. Bunların tamamı doğa dostu oyuncak ve bir kısmı da organik oyuncak. Tüm oyuncaklar Oeko-tex 100 standartlarına sahip olup organik oyuncaklar aynı zamanda sertifikalıdır. Toplam 16 çeşit oyuncak getirtiyoruz:değişik hayvan figürlerinde çıngıraklar, çiçek şeklinde çıngırak, organik top çıngıraklar (pembe ve mavi olmak üzere), büyük hayvanlar (kaplan, penguen) ve tavşan arkadaşlar. Ürünlerin detaylarına web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Uzun zamandır aradığım bir diğer ürün de oyun çadırları idi. Piyasada farklı markalar vardı, halen de var. Ancak hem kalite anlamında hem de fonksiyonellik anlamında farklı bir çadırı oyuncakarıyorum.com’da sunmak istedik. Pop-it-Up markalı oyun çadırları beklentilerimizi karşıladı. Bu oyun çadırları piyasadakilerden çok farklı.

Her birinde bir tema var www.oyuncakariyorum.com

Mesela pit-stop oyun çadırında bir Formula 1 yarışı tasarlanmış. Çadırın zemininde de pist resmi var ve çocuklar arabalarını bu pistte yarıştırabilirler. Pop-it-up özelliği sayesinde çadırı kurmak saniyeler alıyor, dolayısıyla montajla, çubukları takmakla uğraşmıyor ebeveynler. Bir diğer güzel tarafı da kendi çantasından yer kaplamadan saklanabiliyor, taşınabiliyor. Oyun çadırlarının 2 türü ile başladık. Kızlar için bebek evi ve erkekler için
pit-stop. Ürünlerin detaylarına web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Dikey e-ticaret pazarında oyuncağa odaklanmış bir site olarak okul öncesi dönem için oyuncakta lider e-ticaret sitesi olmak istiyoruz. İnsanlarımızın internetten alışveriş yapma alışkanlığı artıyor. Özellikle kadın kullanıcıların sayısı artıyor. Türkiye’de e-ticaret pazarı her geçen yıl büyüyor. Oyuncak kategorisine odaklanmış bir site olarak biz de büyümek için çalışıyoruz.

Teşekkürler,

Esra Tuğcu Elibollar

Web Site

oyuncak-ariyorumesra                    esratugcuelibollar

    Leave a Reply