Bizi Takip Edin

AnneCee

Sevinçer Kukla Sanatları Merkezi

3 Nisan 2016
Sevinçer Kukla Sanatları Merkezi

İstanbul’ un ilk profesyonel kukla tiyatrosu Mimar Sinan Büyükçekmece de açıldı.Sevinçer Kukla Sanatları Merkezi Büyükçekmece de açılan tiyatro aynı çatı altında 90 koltuklu bir tiyatro salonunu, fuaye ve atölye alanı ile kuklaların imalatının yapıldığı ahşap atölyeleri topladı.

Bu sayede kukla imalatından, oynatımına , oyun sergilenmesinden oyun provasına kadar kukla ve obje tiyatrosuyla alakalı herşey tek mekanda deneyimlenebilecek.

Sevinçer Kukla Sanatları Merkezi

Sevinçer Kukla Tiyatrosu çocuklardan yetişkinlere kadar her kesime hitap eden geniş bir yelpazede farklı oyunların olduğu bir oyun repertuarına sahip.Tiyatronun kurucusu ve sahibi Çağlayan Sevinçer eğitimini ABD de tamamladıktan sonra yine Amerika’nın önde gelen tiyatrolarında 10 sene alıştıktan sonra…

Atölye Kuruluşu

2005 yılında Türkiye’ ye dönmüş ve atölyesini kurmuş.Sıkça yut dışında ve yurtdışındaki tiyatro festivallerinde oyunlar oynayan gurup bu günlerde yerleşik tiyatroya geçmenin heyecanını yaşıyor.

” Yaklaşık 6 ay süren bir tadilat ve ön hazırlıktan sonra geçen ay ortasında tiyatromuzun açılışını yaptık.Artık kendi mekanımızda tasarlayıp , kendi mekanımızda kuklalarımızı yapıyor ve oyunlarımızı sergiliyoruz.Bunun ötesinde her geçen gün kendi seyirci kitlemiz oluşuyor ve kaliteli aile tiyatrosu algısı büyüyor.Bunu her yeni oyunda hissediyoruz.

OKSİJEN ATÖLYESİ

Sanat ve özellikle Tiyatro artık sadece şehrin merkezinde değil. Ailecek keyifli ve en önemlisi kaliteli bir akşam oyunu seyretmenin bir lüks olmadığını ispat ediyoruz. Her oyunumuzla Sevinçer Kukla Tiyatrosu ve Sanat Merkezi ayrıca yetişkinler için hazırlanmış ” OKSİJEN” isimli oyunculuk ve sahneleme çalışmalarının yapıldığı atölye çalışmasıyla, her Salı akşamına yeni bir soluk getiriyor.

Nisan ayında 4 yabancı kukla tiyatrosunun ( Yunanistan, Çekoslovakya, Bulgaristan, Macaristan) konuk olacağı Merkez kaçırılmaması gereken kukla oyunlarına ev sahipliği yapacak.

15-25 Nisan arasında sergilenecek oyunların sözsüz ve her yaş gurubuna hitap edecek nitelikte olduğunu da ekleyelim.

Sevinçer Kukla Tiyatrosu her hafta sonu Ctesi 20:30 , Pazar 15:30 da perde diyor.Ayrıntılı bilgi ve etkinlik ajandası için;

Web Site

Tel: 0545/6110680

0212/864 3194

sevincerkukla                    kuklatiyatrosu

masaltershanesi                    tershane

  • Reply
    Bilgitap
    26 Şubat 2017 at 15:39

    Gayet yararlı bir paylaşım olmuş teşekkür ederim…

Leave a Reply