Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin

Kitap

Sarmaşık ve Kaktüs

26 Şubat 2018

Görkem Yeltan’dan Büyüklere Resimli Kitap: Sarmaşık Ve Kaktüs

Yazar, oyuncu ve yönetmen Görkem Yeltan’ın, hayatı her yaşta çocuklar gibi sorgulayabilen büyükler için kaleme aldığı yeni resimli kitabı Sarmaşık ve Kaktüs, hep kitap logosuyla raflarda yerini almaya hazırlanıyor.
Resimli çocuk kitapları sadece çocuklar için midir? Narnia Günlükleri’nin yazarı C.S. Lewis’in “Sadece çocukların hoşuna giden bir öykü kötü bir çocuk öyküsüdür.” dediği gibi, çocuklar için yayımlanan kitapların hedefinde çocuklar olsa da elbette her güzel hikâyede olduğu gibi bu kitaplar yetişkinlere de büyük bir keyif verebilir.
Görkem Yeltan’ın bu defa büyükler için kaleme aldığı, Vaghar Aghaei’nin resimlediği Sarmaşık ve Kaktüs de tıpkı böyle bir hikâyeyi, bir kaktüse âşık olan sarmaşığın, sonu hüzünle biten hikâyesini anlatıyor.
Çizimleriyle de çok dikkat çeken Sarmaşık ve Kaktüs, 9 Şubat’tan itibaren hep kitap logosuyla raflardaki yerini alacak.

GÖRKEM YELTAN HAKKINDA

Konservatuar tiyatro bölümü mezunu olan Görkem Yeltan çeşitli diziler, filmler ve oyunlarda rol aldı. Oynadığı Uzak İhtimal ve Eylül filmleriyle en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görüldü. İki gazetede çocuk edebiyatına ilişkin makaleleri yayımlanan yazarın yayımlanmış yirmi çocuk kitabı var. Şarkı sözü yazarlığı yaptı.

VAGHAR AGHAEI HAKKINDA

1982 yılında Tebriz’de doğdu. Tahran Üniversitesi Tekstil ve Moda bölümünden mezun oldu, yüksek lisansını illüstrasyon üzerine yaptı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım bölümünde doktora öğrencisi. Çok sayıda kitabın illüstrasyonunu yapan çizerin kendi yazıp resimlediği Fırtına Bacası adlı bir kitabı da var.

Bilgi için: www.hepkitap.com.tr

    Leave a Reply