Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin

AnneCee

Sahnede Rahat..Sınavda Heyecan..

28 Şubat 2013

Sahnede Rahat..Sınavda Heyecan..

Kızım Nisa,10 yaşında..5.sınıf öğrencisi..4+4+4 sistemine göre Ortaokul 1.sınıf. 4 yaşında anaokuluna başladı.O zamandan beri her sosyal faaliyetin içinde.2 sene tiyatro eğitimi aldı.4 senedir de bale eğitimi alıyor..Sahnede rahat…Sınavda heyecan..
Bunları neden anlatıyorum?
Bu kadar aktif, yüzlerce kişinin önünde çok rahat bir şekilde gösterilerini sergileyen kızım, nedense okulda olan her sınava heyecan içinde giriyor.Ne kadar sakinleştirmeye çalışsam da, teskin edici sözler söylesem, örnekler versem de
bir türlü yenemedi bu heyecanını.Sınav sonuçlarında başarılı da olsa, bildiğinden emin de olsa, sınav sırasında
heyecanlanıyor.

Sahnede Rahat..Sınavda Heyecan..

En son bugün, SBS Deneme Sınavı vardı..Okuldan erken çıkacaklardı, sınav dolayısı ile..Almaya gittim okula, henüz sınavdan çıkmamıştı.Sınıfı giriş katında.Okula girdiğim gibi sınıf kapısının açık olduğunu gördüm, kapının orada, ilk sırada oturur. Uzaktan da olsa gördüm.

Sahnede Rahat..Sınavda Heyecan..

Ayakta, soruları çözüyor.İnanamadım.Her hareketinden heyecanı belli oluyordu.Oysa sabah okula giderken, kaç gündür ders çalışırken bile o kadar rahattı ki..
Sınav bitip de çıkınca sınıftan, sordum kendisine neden ayakta olduğunu? “Heyecandan oturamadım” dedi

Sahnede Rahat..Sınavda Heyecan..

Yine bir konuşma geçti her zamanki gibi aramızda.Ama biliyorum bir sonraki sınavda yine aynısı olacak..Kişilik olarak rahat bir çocuk olduğunu biliyorum.Sınav, ders çalışma gibi baskımız da yok. Nasıl bu kadar kaptırıyor kendini anlamıyorum.Sahnede Rahat..Sınavda Heyecan..

Belki zamanla geçecek.İnşallah geçecek..Sahnede Rahat..Sınavda Heyecan..

sınavkaygisi

 

    Leave a Reply