Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin

AnneCee

Pedagog Destekli Yaşantı Grupları Başlıyor!

27 Eylül 2013

Suadiye’de 0-3 yaş anneleri için İzci Anaokulu’nda Pedagog Destekli Yaşantı Grupları 2 Ekim’de başlıyor!

Her anne-baba bebeklik döneminde çocuğunun gelişimini pedagog desteğiyle takip etmek ister. İlk 3 yılda annelerin bebeklerini ve kendilerini tanımaları, ortaya çıkan sorunlarla etkili bir şekilde baş etme yollarını bulabilmeleri için İzci Anaokulu’nda Pedagog Destekli Yaşantı Grupları pedagoji sohbetlerine başlıyor.

İzci Anaokulu pedagog destekli yaşantı gruplarıyla, aynı dönemleri yaşayan ebeveynler kendi deneyimlerini paylaşacak, uzmanlarla sorularına yanıtlar bularak çocuklarının gelişimine katkıda bulunabilecekler.
Pedagog Destekli Yaşantı Grubu , İzci Anaokulu Pedagoji Sohbetlerinin ilki, “İlk 3 yılda annelik” başlığı altında bebeklik döneminin zorluklarıyla baş etmek konusunu içeriyor.

lk 3 yılda annelik

Memeden kesme sorunu
Emzik ve biberon sorunu
Tuvalet eğitimini nasıl ve ne zaman verelim?
Çocuğun cinsel gelişimi ve eğitimi
Uyku sorunu
Anneden ayrılma ve özgüven gelişimi
Yemek yeme alışkanlığı
Anaokuluna başlama

Yaşantı grupları Özel Mavi Aile Danışma Merkezi tarafından desteklenmektedir.
Uzmanlar: Uzman Pedagog ve Psikolojik Danışman Belgin Temur Yağlıtaş ve Uzman Psikolojik Danışman Elvan Gezen Ucur

Ne zaman: 2 Ekim 2013 Çarşamba ve 9 Ekim 2013 Çarşamba

Saat: 15.30-17.30 arası (2 oturum toplam 4 saat)

Ücret: 140 TL + KDV

Yer: Özel İzci Anaokulu

İletişim: Eminali Paşa Caddesi, Beyaz Gül Sokak No:6 Suadiye/KADIKÖY/İSTANBUL

Rezervasyon 30 Eylül 2013 Pazartesi tarihine kadar 0216 445 61 71 veya 0533 423 26 55 numaralı telefonlardan yapılabilir.

Uzman Pedagog ve Psikolojik Danışman Belgin Temur Yağlıtaş Hakkında:
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Pedagoji Bölümü mezunudur (1989). İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamlamıştır (2002). Zihinsel özürlü ve otistik çocuklarla özel eğitim çalışmaları yapmıştır. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu ve özel öğrenme bozukluğu konularında deneyim kazanmıştır.

Çocuklardaki ruhsal-davranışsal sorunlarla ilgili bireysel çalışmalarının yanı sıra anne-baba danışmanlığı ve anne-baba eğitim grupları yapmaktadır. Öğretmenlerle ve anne-babalarla çocuklarla etkili iletişim ve aile içi etkili iletişim konusunda grup çalışmalarının liderliğini yapmaktadır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ve birçok kurumun düzenlediği seminerlerde, çeşitli sempozyumlarda, kolokyum ve panellerde yer almaktadır. Çeşitli eğitim kurumlarında öğrencilere ve ailelere yönelik eğitimler ve çalışmalar yapmakta, çeşitli kurumsal firmalara yönelik eğitimler vermektedir.

Özel Mavi Aile Danışma Merkezi’nin kurucusu ve yöneticisidir. PREP (Psikolojik Rehabilitasyon ve Eğitim Programları Derneği)’nin kurucu üyesidir. Çeşitli üniversitelerde mesleğe yeni kazandırılacak kişilere yönelik süpervizörlük yapmaktadır. Değişik basın yayın organlarında çocuk ve ailelerin sorunlarına yönelik yazılar yazmakta ve programlar hazırlamaktadır.

Uzman Psikolojik Danışman Elvan Gezen Ucur Hakkında:

İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden 2001 yılında mezun olmuştur. Yüksek lisans tezini Maltepe Üniversitesi Psikoloji ana bilim dalında Aile Tutumları ve Çocukların Bilişsel Performansları üzerine tamamlamıştır. 3 yıl özel bir ilköğretim okulunun anaokulu bölümünde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi’nde görev almıştır.

2003-2007 yılları arasında Nöroloji ve Psikolojik Danışmanlık alanında hizmet veren özel bir merkezin psikoloji bölümü kadrosuyla birlikte çocuk ve ergenlerle çalışmış, ailelerine danışmanlık yapmıştır. 2007 yılından bu yana Özel Mavi Aile Danışma Merkezi’nde çalışmalarına devam etmektedir.

Eğitimsel ve pedagojik amaçlı çalışma konuları arasında okul öncesi ve okul çağı çocuklarına yönelik hiperaktivite, öğrenme güçlükleri ve dikkat problemleri yer almaktadır. Bebeklik dönemi ile ilgili aile danışmanlığı, çocuk ve ergenlerin ruhsal ve davranışsal problemlerine yönelik psikolojik danışmanlık yapmaktadır. Alanda akademik ve mesleki çalışmalar yapmakta, farklı eğitim kurumlarında eğitim ve seminerler düzenlemekte, okul öncesi eğitim kurumlarında danışmanlık yapmaktadır. Ulusal kongre ve sempozyumlarda akademik çalışmaları ve ilgili bildirileri yer almaktadır.

pedagogdestekliyasantigruplari1

    Leave a Reply