Bizi Takip Edin

AnneCee

Oyuncak Bebeklerin Dünyasını Keşfe Çıkıyoruz

18 Ağustos 2016
Oyuncak Bebeklerin Dünyasını Keşfe Çıkıyoruz

Kız çocukların en yakın arkadaşı olan oyuncak bebeklerin onların hayatında ne kadar da önemli bir yere sahip olduğunu bilmeyen ebeveyn yoktur. Çocuklar, oyuncak bebekleri ile oyunlar oynar, sırlarını onunla paylaşır, onunla uyur, saçlarını tarar ve hatta yemeğini bile onunla birlikte yerler.

Çocukların hayatının en renkli parçalarından bir tanesi olan oyuncak bebek, aynı zamanda kız çocuklarının hayatındaki en vazgeçilmezlerinden bir tanesi… Üstelik ‘Bir kız çocuğuna ne hediye edilir?’ sorusunun da ilk akla gelen cevabı! Peki, kız çocuklarının en yakın arkadaşlarını siz ne kadar yakından tanıyorsunuz? Hadi biraz da bunun üzerine konuşalım, ne dersiniz?

Çeşitler Oldukça Fazla

Oyuncak bebekleri model bebekler, et bebekler ve bez bebekler olarak kategorilere ayırmak mümkün. Tabii ki onların birbirinden eğlenceli aksesuarlarını da konu dâhil etmeden geçemeyiz.

Kız çocuklarının en çok tercih ettikleri oyuncak bebekler arasında başı Barbie bebekler çekiyor.

Gerçekçi tasarımı ve birçok farklı çeşidi ile raflarda sıkça karşımıza çıkan Barbie modelleri arasında seçim yapmak oldukça zorlu bir süreç olsa da oyun dolu zamanlarda eğlenceyi doruklara çıkartmak konusunda oldukça başarılı işlere imza atıyor.

Ayrıca model bebekler arasında; WinX Club Bebekler, Ever After High Bebekler, Monster High Bebekler, Bratz Bebekler ve Disney Prenseslerini de unutmamak gerekiyor…

Hatta oyuncak bebek dünyasının yazısız kurallarından biri olan her bebeğin cinsiyetinin kız olması ritüeli…. Son zamanlar yıkılarak çocuklar sevimli mi sevimli erkek oyuncak bebek Cicciobello ile tanıştırıldı. Cicciobello, başta ebeveynlerden olmak üzere oldukça geniş bir kitleden büyük beğeni toplamayı başardı.

Bez Bebekler Halen Çok Seviliyor

Tarihin bilinen en eski oyuncaklarından bir tanesi olan bez bebekler, asırlar boyunca favori oyuncaklar listesinde ilkler arasında yer almaya devam edecek gibi görünüyor. Öyle ki bugün bile kız çocuklarının çok sevdiği çizgi film karakterlerinin bez bebekleri şarkı söylüyor ve kız arkadaşlarını büyük heyecanla bekleyerek kendi dünyasına davet ediyor.

Kızlar da Prenses Oluyor

Birçoğumuzun çocukluğundan bu yana var olan ve belki de bugünkü hayal dünyamızın inşasında önemli yer tutan Disney Prensesleri’nin et bebekleri de en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Üstelik Disney Prenses Rapunzel Kostümlü Ve Bebek Seti gibi bazı oyun setlerinin içerisinde, prenses bebeğin kostümünün aynısı, kızlar için tasarlanmış haliyle bulunuyor.

Geriye ise oyuncak bebeklerin keyfini sürmek ve geleceğe taşınacak tatlı hatıraları kaydetmek kalıyor…

everafterbebk                    barbiebebk

oyuncakbezbebek                    oyuncaketbebk

    Leave a Reply