Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin

Sosyal Sorumluluk

Mutluluğun Resmini Çizmek İster misiniz?

7 Ocak 2013

Mutluluğun Resmi

Sizlere, sadece bir kelime veya bir resimle bile çocukları mutlu etmemiz için yazıyorum.
Çünkü hepsi, yüreklerindeki sevgiyle bekliyorlar, sizlerin, çocuklarınızın elinden yazdığınız mektupları ..
Cocuklarınızla kartlar, resimler de hazırlayıp gönderebilirsiniz. Okullarınızda böyle bir etkinlik olusturmak icin öncülük yapabilirsiniz.
Mektuplarınızı elden ulaştırabilme imkanınız da var.

Şimdi Mutlu Olalım Derneği’ni tanıyalım..

Mutluluğun Resmi

Mutluluğun Resmi Mutlu Olalım, devlet ve üniversite hastanelerinde yatmakta olan çocuklarımızın tedavileri sırasında, sadece bedenen değil aynı zamanda ruhen de sağlıklı olmaları ve morallerinin arttırılması için sürekli ve özel günlerde etkinliklerin düzenlenmesi amacıyla kurulmuş bir projedir.
Mutlu Olalım Projesi, şu anda Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi’nde her hafta düzenli etkinlikler yapmaktadır. Bu düzenli etkinliklerin yanı sıra, 23 Nisan, 29 Ekim, Şeker ve Kurban Bayramı ve yılbaşılarında özel etkinlikler organize edilmekte, bu etkinliklerde hastanelerde yatan çocuklarımızın eğlenmesi için çeşitli sanatçılar, sihirbazlar, pantomimciler ve animatörler gönüllü katılımlarda bulunmaktadır.
İzmir Behçet Uz Çocuk Hastanesi ve Ege Üniversitesinde tedavi görmekte olan çocuklara moral verebilmek, onları mutlu edebilmek amacıyla başlattığımız gönüllü faaliyet, çevremizdeki dostlarımızın katılımlarıyla gittikçe büyümektedir.

Mutluluğun Resmi

Mutlu Olalım Derneği; tüm Türkiye’deki üniversite ve devlet hastanelerinde hastalıkları dolayısıyla kalmak zorunda olan çocuklara ulaşmayı ve iyileşme sürecinin hızlanmasında büyük etkisi olan moral desteğinin sağlanmasını amaçlamaktadır. Bu amaç çerçevesinde, çocuklarımız gönüllüler tarafından hastanelerde ziyaret edilmekte elişi aktiviteleri, tiyatro, oyunlar ve film gösterimleri gibi etkinlikler ile mutlu edilmeye çalışılmaktadır.
Çalışmalarında bizlerin de desteklerini bekliyorlar..
Hazırladıkları ihtiyaç listesini aşağıda yayınlıyorum.
Uzun zaman hastane odasında kalmak zorunda olan çocuklarımız için ikinci veya ilk oyuncak arasında bir fark olmuyor… Bu yüzden ikinci el oyuncaklarınızı çocuklarımıza ulaştırmak isterseniz birlikte dağıtabilirsiniz.

İhtiyaç Listesi
* Balon

* Çeşitli Oyuncaklar
* Resim defterleri
* Boyama kitapları
* Çocuk kitapları
* Çocuk dergileri
* Çocuk maskeleri
*  Kırtasiye malzemeleri
Mutlu Olalım Dr. Behcet Uz cocuk hastanesinde yatılı tedavi gören (çoğunluğu onkoloji hastası) cocukların mutlu olması için kendini adamıs gönüllü kişilerden olusmaktadır. Herkesin katılmasına vesile olmak icin cesitli etkinlikler düzenlemektedirler. 3-18 yas cocuklar için atkı-bere, yelek, corap, hırka vs. hastane odalarında üsümesinler diye YENİ kışlık kıyafet gönderebilirsiniz. .
Web Site

İLETİŞİM:

https://www.facebook.com/mutluolalimdernegi

mutluolalim                    mutluolalim1

    Leave a Reply