Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin

Eğitim

Matematiği Öğrenmenin En Eğlenceli Yolu

4 Kasım 2013

Çocuklar İçin Matematiği Öğrenmenin En Eğlenceli Yolu

Kanada’da 1995 yılında Frank Ho tarafından oluşturulan matematik eğitim sistemi HoMath And Chess, matematiği satranç ile buluşturara… Çocukların satranç tabanıyla matematik ve geometriyi eğlenceli ve interaktif bir şekilde öğrenmesini sağlıyor.
Çocuklarda sağlam bir matematik ve geometri altyapısı oluşmasını sağlayan Ho Math And Chess, Türkiye’deki eğitim sistemiyle örtüşmektedir.

Kanada’da 1995 yılında Frank Ho tarafından oyun tabanlı(satranç) problem çözme yaklaşımını benimseyen ilk ve tek matematik eğitim programı olarak oluşturulan Ho Math And Chess, satranç taşlarının yönleri ve değerlerini kullanarak matematik problemlerinin yenilikçi, ilginç, eğlencelive hafızada kalıcı yöntemlerle çözülmesini sağlıyor.

Geometri

Matematiğin yanısıra geometride de öğrencilerin sağlam bir altyapı kazanmasını sağlayan Ho MathAndChess eğitim sistemi; çocukların derslere olan ilgisini artırmakla beraber ortaya koyduğu çözüm yollarıyla onların zihinsel gelişimlerine büyük katkıda bulunuyor ve hem okulda hem de hayatta başarılı olmasını sağlıyor.

Satrancı;matematik ve geometriyi öğretmek için bir araç olarak kullanan Ho MathAndChess; toplama, çıkarma, çarpma, bölme gibi temel işlemlerden başlayarak problemler, kümeler, olasılıklar, küp açılımı , açılar… gibi birçok matematiksel ve geometrik konuyu eğlenceli bir şekilde öğretiyor.

Türkiye?nin birçok şehrinde eğitim merkezleri bulunan Ho MathAndChess matematik eğitim sistemine ilişkin tüm detaylara www.mathandchessturkey.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

Web Site

homathandchees1                    homathandchees2

    Leave a Reply