Bizi Takip Edin

Kitap

Masal Mutfakta

4 Aralık 2017
Masal mutfakta

Bir varmış, bir yokmuş. Kaf dağının ardında masal kahramanları yaşarmış. Günlerden bir gün bir araya gelmişler. Gülmüşler, eğlenmişler, bol bol hasret gidermişler.  Karınları acıkınca da her birisi kendi masalının yiyeceğini koyuvermiş ortaya. Ne pişirsek, nasıl pişirsek derken kendileri koca bir mutfakta buluvermişler. Koca koca kazanlarda, dev kepçelerle pişirmişler yemeklerini.

Masal bu ya! Bir anda lezzetli mi lezzetli yiyeceklerin kokusu sarmış dünyanın dört bir yanını. Bazı masal severler merak etmişler kokunun kaynağını. Az gitmişler, uz gitmişler. Dere, tepe düz gitmişler. Kendilerini bir mutfakta buluvermişler. O sırada bir kız çocuğu çıkmış ortaya. “Haydi durmayın uzakta. Çünkü masal mutfakta!” diyerek davet etmiş onları sofraya.

Önce dinlemişler masalları kahramanlarından, sonra da yemişler harika yiyeceklerden. Ne kadar yedilerse de bitirememişler. Herkesi bu mutfağa davet etmeli demişler. Gökten düşen üç elmayı çağırmışlar. Elmalar “masal mutfakta” diyerek bütün masal severlerin başına düşüvermişler.

Masal Mutfakta kitabında önce masalları okuyoruz, ardından da masalları pişiriyoruz. 8 masal ve 8 tariften oluşan Masal Mutfakta, kafiyeli metinleri ve rengarenk tarifleriyle masal kahramanlarını mutfağa sokuyor.

Yazar: Ayşegül Dede

Çizer: Büşra Çakmak, Sümeyye Eroğlu

Kapak: Fleksi kapak

İç Sayfalar: 120 gr 1. hamur

128 sayfa + kapak

18,5 x 24,5  cm

Fiyatı: 22 TL

ISBN: 978-605-67560-6-1

Yayınevi: Taze Kitap

    Leave a Reply