Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin

AnneCee

Karar Verdim, Astronot Olacağım..

25 Kasım 2012

Nasa

Geçenlerde bir mail aldım, Nasa Uzay Sergisi’ne davet ediliyorduk, ben ve Nisa..

Size çok büyük keyifle gezdiğimiz bu sergiden bahsetmek istiyorum.

Öncelikle Kiraz Halkla İlişkiler’den Sevgili Gamze Raday ve Sevgili İlknur Selimoğlu’na, İstanbul Exhibitions’dan Sevgili Selen Tamer Lakay’a bizleri çok güzel ağırladıkları için teşekkür ediyorum.

Marmara Forum içerisinde yer alan Expo Center’da 2.500 m2 alana kurulan uzay sergisini gezerken, uzayın boşluklarında gezer hissine kapıldım.

Nasa

Turumuza başlamadan önce, Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA’nın, insanoğlunun uzay merakını ve araştırmalarını konu alan sergisini OPET PETROLCÜLÜK A.Ş.ana sponsorluğunda ve Marmara Forum’un katkılarıyla İstanbul Exhibitions tarafından Türkiye’ye getirildiğini öğrendik.

Rehber eşliğinde gezdiğimiz sergide NASA’nın Mercury, Gemini, Apollo misyonlarına ait parçalar ve Uluslararası Uzay İstasyonuna ait Atlantis aracının özel replikası benim ama özellikle Nisa’nın ilgisini çok çekti.Rehberimizin anlattığı her konuyu dikkatle dinledi..Her parçayı, kıyafetleri en ince detayına kadar inceledi.

Nasa

En sonunda uzaya fırlatma anını bir ölçüde yaşatan simülasyon cihazına da girdik. 2 dakikalık bu denemeden inince söylediği tek söz “Karar verdim ben anne, astronot olacağım” oldu.
Gezi sonunda yapılan kısa röportajda da aynısını söyledi. Kararı değişir mi bilemiyorum tabii ama etkilenmesi benim için çok önemliydi.

Sergide birçok fotoğraf çektim ama sadece birkaçını yayınlayacağım.
Çünkü gidip görmeniz gerek.Çocuklarınızın bambaşka bir dünyayı tanıması gerek.

Bu sergi 22 Aralık’a kadar devam ediyor..Biletleri Biletix ve Sergi gişesinden temin edebilirsiniz.
Giriş ücreti tam 25 TL, öğrenci 20 TL.
Sergi 10.00 ve 22.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliniyor.

Bence kaçırmayın, uzayın boşluğuna sizde adım atın..

Figen Geri

astronot                     astronotsergi

    Leave a Reply