Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin

Kitap

Judith Kerr İmzalı Dombili Dizisi

14 Aralık 2017

hep kitap ile İLK KEZ TÜRKÇEDE!
Judith Kerr’in yazıp resimlediği ve 1970’li yıllardan beri aralıksız yayımlanan resimli çocuk kitapları dizisi Dombili, hep kitap aracılığıyla ilk kez Türkçede… Dizinin üç kitabı Unutkan Kedi Dombili, Dombil ve Tavşancık ile Dombili Yeni Yılı Kutluyor, 8 Aralık’ta çocuklarla buluşuyor.
Dört kişilik Thomas ailesinin Dombili adında çok sevdikleri bir kedileri vardır ve bu kedi her kitapta ayrı bir macera yaşar. Judith Kerr, kendi kedisinden esinlenerek Dombili kitaplarını yazmaya başlamış ve kedinin sahibi olan aileye soyadı ararken kocasının ilk adı olan Thomas’ı tercih etmiş.
UNUTKAN KEDİ DOMBİLİ Unutkan kedi dombili

Kedi sevimli olmakla birlikte çok da unutkan bir kedidir. Yemek yediği halde yemek yediğini bazen de eve nasıl gireceğini unutan bu kedi, arada bir ailenin sabrını zorlar. Fakat bu unutkanlığı bir gece ailenin çok işine yarayacaktır.

DOMBİLİ ve TAVŞANCIKDombili ve tavşancık
Bir gün kediye bir hediye gelir. Bu hediye Tavşancık, çok geçmeden Dombili’nin en sevdiği oyuncağı olur. Tavşancık kaybolunca kedide ortadan kaybolur.
KEDİ YENİ YILI KUTLUYORDombili yeni yılı kutluyor
Kedi, yaşadığı evde alışılmışın dışında bir hareketlilik olunca bundan çok rahatsız olur. Gürültüden hoşlanmayan kedi, bir de yürüyen ağaçları görünce korkup çatıya çıkar. Kedi, yere inmek içinse çok farklı bir yol seçecektir.
Diğer kitapları önümüzdeki aylarda yayımlanacak Kedi dizisi okul öncesi dönemdeki çocuklara hitap ediyor.
Berrak İdiman’ın İngilizce aslından dilimize kazandırdığı Unutkan Kedi Dombili, ve Tavşancık ile Dombili Yeni Yılı Kutluyor, 8 Aralık’tan itibaren hep kitap logosuyla raflardaki yerini alacak.
hep kitap, Judith Kerr imzalı Çaya Gelen Kaplan’ı geçen aylarda ilk kez Türkçe olarak okurlarla buluşturmuştu. Çaya Gelen Kaplan aynı zamanda hep kitap’ın yayımladığı 100. kitap olmuştu.
JUDITH KERR HAKKINDA
1923’te Berlin’de doğan Judith Kerr, Nazi döneminde Almanya’dan kaçmak zorunda kalan bir ailenin çocuğu. Önce İsviçre’ye, oradan Fransa’ya göç eden aile daha sonra İngiltere’ye yerleşiyor. Birleşik Krallık vatandaşı olan Kerr, yaşamını halen İngiltere’de sürdürüyor. Kerr, tüm dünyada modern çocuk klasiklerinden sayılan Çaya Gelen Kaplan kitabının yazar ve çizeri olarak tanınıyor.

Bilgi için: www.hepkitap.com.tr
Facebook
Twitter                                                                                                                                                                                     İnstagram

    Leave a Reply