Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin

AnneCee

İyi Ki Doğdun!

14 Aralık 2017

Canım kızım, bebek Işıl’ım… 0-3 ay reyonlarından 12-18 e; şimdi de 24-36 ya terfi ettin:) geçen sene sen bebek arabasındayken kıyafetlerini seçer atardık sepete; şimdi reyonları dolaşıp sen kendin seçiyorsun:)
Takvimlerde uzun; ama çabucak geçen ikinci seneyi de geride bıraktık.

İlk yaş doğum gününde emekleyen, tay tay yürümeye çalışan bir bebektin geçen sene. Şimdi ise bana derdini anlatan, ne istediğini söyleyen; izlediklerini anlattığın, taklitler bile yaptığın günlere geldik. Gittikçe zorlaşan mı kolaylaşan bir süreç mi bilemiyorum. Zaman zaman değişiyor kararım:) ama her geçen gün, sen bir cümle daha kurdukça çok eğlenceli geçiyor. İki yaşın en sevdiğim yönü bu oldu:) özellikle de bir yerin ağrıdığında bunu ifade edebilmen…
Büyüyorsun….ellerin büyüyor, ayakların büyüyor, saçların uzuyor; aklından geçenler, söylediklerin çoğalıyor, kalbine aldıkların artıyor. Bebeklikten çocukluğa geçiyor; sendromlar yaşıyor ve yaşatıyorsun da:) Doğduğun an ilk ağlama sesini duyduğumda hem ağlayıp hem güldüm ya; işte tam da öyle bir şey büyüme serüveninin en yakın şahidi olmak….öyle buruk bir mutluluk…Annelik psikopatlık biraz işte:))

Evlat sahibi olduğumda babamın beni niye ”ciğerim” diye sevdiğini, sana neden ”canımın canı” dediğini; annemin de ”anne olunca anlarsın” sözünü çok daha iyi anladım.
Daha yaşayacağımız çok tecrübe, anlatacağımız hikaye, okuyacağımız kitap, izleyeceğimiz film, oynayacağımız oyun, atacağımız kahkahalar var…
Ve sen hep benim bebeğim olarak kalacaksın. Seni tahmin edebileceğinden de çok seviyorum.
İyi ki doğdun!
Merve Dalkıran

    Leave a Reply