Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin

Kitap Öne Çıkanlar

İnatçı Kirpi Mina

7 Eylül 2020
inatçı kirpi mina

İnatçı Kirpi Mina ile…..

Hayvan hikayelerinden insanların ders çıkarmasını bekleyen ünlü bir fabl yazarı vardı. Evet La Fontaine’nin ta kendisi. İşte Leyla Fonten -yani kitabın anlatıcı karakteri- La Fontaine’nin torununun torununun torunu. Durum böyle olunca haliyle daha da meraklanıyoruz. Çünkü 86 yaşındaki yaşlı mı yaşlı bu torun yani Leyla Fonten evinde bir sürü hayvan ile yaşıyor. Onları besliyor, yıkıyor, uyutuyor, tuhaf kişilikleriyle uğraşıyor.


Kimlerle mi? Mesela Öfkeli Örümcek Rıza ile Mutsuz mu mutsuz Dila ile, Bilmiş mi Bilmiş Tuna ile… Korkak Kuş Sema, Kıskanç Kurbağa Eda, Tembel Balık Sefa, Utangaç Köpek Kaya, Sabırsız Sinek Feza ile. Elbette inatçı mı inatçı Kirpi Mina ile. 🦔🦔 Bu kitap Kirpi Mina’nın inatçı oluşunu anlatıyor. Kirpi Mina bazen gülmemekte inat ederken, bazen oynamam da oynamam diye tutturuyor. Hatta gözlerinden uyku aksa bile uyumamak için elinden gelen inadı gösteriyor.

Çoğunlukla erken çocukluk döneminde görülen inatçılık problemini ele alan kitap, Leyla Fonten’in sözleriyle son buluyor .

… “Birine inatçı diyebilmek için
İllaki ikinci bir inatçı gerekli.
Tek başına inatçı olamaz hiç kimse.
Tıpkı hikayede olduğu gibi.
İki keçi bir köprüde!” 🐐🐐 …


Redhouse Kids Çocuk Kitapları serisinden çıkan hikayenin yazarlığını Tülin Kozikoğlu yaparken birbirinden güzel resimleri ise Sedat Girgin çiziyor.

Keyifli okumalar…

    Leave a Reply