Bizi Takip Edin

Söyleşiler

esrademirbilek.com

19 Nisan 2013

Esra Demirbilek

Konuşmayı öğrenmeden çizmeyi öğrenen ama güzel sanatlar akademisi yerine mühendislik fakültesinin yolunu tutan, çizmeden duramayan bir elektrik mühendisi ve aynı zamanda bir illüstratörüm ben Esra Demirbilek.

Esra Demirbilek Ne Yapar?

Okul öncesi dönemde kitaplıktaki kitapların kapak içlerine, boş bulduğum her kağıda çizen ben, ilkokulda işi biraz büyüterek defter kenar süsleri kavramını aşıp sayfa köşelerine çizilen ve hızlıca çevirince hareketlenen animasyonlara, ortaokulda kendi yarattığım “Bıcık ve Bıcırık” karakterleri ile başlayan çizgi hikaye maceralarıma, lise yıllarımda kardeşimle birlikte çıkarttığımız, okul hayatını konu alan “Stres” isimli mizah dergisine ve üniversite çağlarında yine günlük yaşamdan alınan kesitlerin mizahi olarak ele alındığı çizgi hikayelere kadar pek çok şey yaptım.. Ta ki üniversiteden mezun olup bir elektronik mühendisi olarak iş hayatına atılınca dek.

Esra Demirbilek Kim?

2 yıl öncesine kadar hayatı iş-ev-çocuk üçgeni içerisine sıkıştırmış olan ben birden kendime bu soruyu sordum:
Kimim ben? Mühendislik mezunu bir pazarlama iletişim uzmanı mı? Yoksa koşturmaca içinde kendini kaybeden insanlardan biri mi?
İşte o zaman içine hayallerimi koyduğum ve bir rafa kaldırdığım, kapağını sıkı sıkıya kapattığım kavonozumu buldum ve o kapağı açtım! İçinden koskoca bir dünya çıktı! Eğer sizin de varsa böyle bir kavanozunuz en kısa zamanda açmanızı tavsiye ederim

Çocuk kitapları resimlemesi dışında özel tasarım davetiye, header tasarımları gibi çalışmalarla sizlere yardımcı oluyorum ve maillerinizi bekliyorum.

Sağlıcakla kalmanız dileğimle.

Web Site
Facebook
www.davettebrik.com
Esrademirbilek1                    esrailterdemirbilek

 

 

    Leave a Reply