Bizi Takip Edin

AnneCee

Engelli Annesi Olan Kadınlara İstihdam

18 Ekim 2017
Engelli Annesi Olan Kadınlara İstihdam

Anne Meclisi Derneği, engeli ve engelli çocuğu olan kadınlara istihdam sağlıyor

Topluma fayda sağlama amacıyla yola çıkan Anne Meclisi Derneği, fiziksel engeli ve engelli çocuğa sahip olan kadınların mesleki eğitim alabilmeleri… İstihdama katılabilmelerine destek olmak amacıyla ‘Fiziksel Engelli Annelere Online Mesleki Eğitim ve İstihdam Desteği’ projesini oluşturdu.

Turkcell ve Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği desteğiyle Tekstil Tasarım ve Moda konusunda uluslararası platformlarda ülkemizi temsil eden ünlü modacılar: Ezra Çetin Soyay ve Tuba Çetin tarafından gönüllü olarak; engelli kadınlara online-uzaktan eğitim verilerek. Onların mesleki anlamda yeterlilik  kazanmaları, proje kapsamında hedeflenen amaçlar arasında. Projenin devamında gelen taleplere göre engelli kadınların evden veya aktif olarak bir iş yerinde çalışma hayatına adım atmalarına destek olacak bu proje, Kasım 2017’de başlatılacak.

Projenin eğitim süresi 6 ay olup, derslerin %90’ına evden istenilen saatte izlenilerek katılım sağlanabilecek. Eğitimin %10’luk kalan kısmı ise atölyelerde uygulamalı şekilde (ulaşım konusunda ayrıca yardım sağlanacak) verilecek. Eğitimleri yeterlilik seviyesinde tamamlayanlara… Giyim Sanayicileri Derneği tarafından, 3000 farklı tekstil firması arasından uygun olanlardan evde veya atölyede çalışma şeklinde istihdam olanakları da sunulacak.

İlk 6 aylık eğitime İstanbul genelinden 50 engelli kadın kabul edilecek olup, kendilerine tablet ve internet ile GSM imkanı ücretsiz tahsis edilecektir. Gerekli görüldüğü durumlarda , psikolojik destek ve bilgilendirme seminerleri de proje kapsamında sağlanacaktır.

Eğitime katılımda seçilme kriterleri; eğitim süresince İstanbul’da ikamet etmek, el ve göz koordinasyonu sorunları ile zihinsel sorunları dışında fiziksel engellerden birisine veya bir kaçına sahip olmak, 18-45 yaş arası anne olmaktır(katılımda,öncelik anne olan bedensel engelli kadınlara verilecek olup, ilk 6 ay için 50 kişilik kontenjanda yer olduğu takdirde tüm engelli kadınlara açık olacaktır).

Başvurularınızı hakkınızda kısa bir bilgi ile ekonomi@annemeclisi.org e-posta adresine iletebilirsiniz.

    Leave a Reply