Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin

AnneCee

El Ele Ebeveynlik

8 Nisan 2013

Bu program, Amerika’da Uluslararası Ebeveyn ve Aile Koçu yetiştiren ACPI’nın eğitmenlerinden, çocuklarla 55.000 saatten fazla zaman geçirmiş, “Yılın Kitabı” ödüllü Connection Parenting kitabının yazarı Pam Leo tarafından oluşturulmuştur.

“Neden bazı çocuklar büyüyüp Gandhi olurken, bazıları Hitler oluyor? Doğumdan yetişkinliğe kadar bu farkı yaratacak neler oluyor? “sorusuyla yola çıkarak uzun yılların araştırması ve tecrübesi ile oluşturduğu atölye dizisi 1989?dan beri dünyanın birçok yerinde ebeveynlerle buluşmaktadır.

Bir ebeveyn her “Doğru yapmadım. Keşke deseydim ki” dediği sefer otomatik olarak yeni bir şans kazanır.
Çocuklarla yaşamda çıkmaz sokak yoktur. Daima yeni bir şans vardır.
Çocuklarla El Ele Ebeveynlik yaklaşımı ile; haydi çocukluklarında yaşadıklarından ötürü iyileşmek zorunda kalmayan yetişkinler yetiştirelim.

El Ele Ebeveynlik eğitimi kimler için uygun?

Mutlu, kendini değerli hisseden sağlıklı çocuklar yetiştirmek isteyen, Güçlü ve sevgi dolu bir ebeveyn çocuk ilişkisi kurmayı amaçlayan, Disiplinin gerçek anlamını irdelerken, alışılagelmiş düzene karşı çıkabilecek, farkındalığını arttırmaya istekli, Aile içi iletişimde üç günde mucizeler yerine kalıcı ve ömürlük çarelere ihtiyaç duyan her anne ve baba katılabilir.
Anne ve baba dilerse birlikte katılabilir.

Eğitimin içeriği
     1. Hafta: Ebeveynlik Mirasımız

Bizim anne-baba olarak davranışlarımızın ne kadarı kendi seçimimiz, ne kadarı kendi anne babalarımızın                    davranışlarından etkileniyor, bunu bilinçli olarak nasıl kontrol edebiliriz?
Çocuğunuzla onun tüm yaşamını, öz güvenini ve kendisi ile ilgili değer algısını etkileyecek sağlıklı koşulsuz bir             ebeveyn çocuk bağı kurma ve telafi etme yöntemlerini birlikte değerlendireceğiz.

  1. Hafta: Saygı Duyarak Bağ Kurmak

Tüm sevgi dolu ilişkilerin temelinde saygı yatar. Biz çocuklarımıza ancak saygı ile davranarak “saygılı” olmayı öğretiriz.
Teşekkür eden, lütfen diyen, hata yaptığında özür dileme sorumluluğunu gösteren, paylaşmayı bilen bir çocuk sahibi olmak için yapabileceğiniz pek çok şey var.

        3 Hafta: Duyguları İyileştirmek

Çocukların duygusal yaralarını nasıl iyileştirebildiklerini öğrendiğimizde, ağlayan, kızgın ve öfke nöbeti geçiren çocuğumuza yanıt verebilmek için yeni bir beceri kazanmış olacağız ve bu sayede kendimize güvenimiz artacak

  1. Hafta: Sevgi Kabını Doldurmak

Bir çocuğa nasıl davranılırsa, bütün dünyaya öyle davranacaktır. Çocukların kendileri hakkında neye inanacakları onlara nasıl davranıldığına bağlıdır
Hergün birlikte geçirilen anları, çocuğunuzla aranızdaki bağı güçlendirecek, çocukların özgüven ve özdeğerini güçlendirecek yüksek kaliteli zamana çevirmek için pratik önerileri paylaşacağız.

  1. Hafta: İlişkimizi Kuvvetlendiren İletişim

Anne-babanın çocuğuyla nasıl iletişim kurduğu, aralarındaki bağın güçlenerek, işbirliği yapmasını ya da aralarındaki bağın kopmasını ve çatışma çıkmasını belirler.
Bu buluşmada konuşma ve beden diline odaklanarak, çocuğunuzdan bir şey istediğinizde size yardımcı olması için onu cesaretlendiren beceriler edineceksiniz.

  1. Hafta: Davranışların Şifresini Çözmek

Çocukların en az hak etmiş göründükleri zaman, sevgiye en çok ihtiyaç duydukları zamandır. Çocuklarımıza kendilerini daha kötü hissettirerek, daha iyi davranmalarını öğretemeyiz. Çocuklar kendilerini iyi hissettiklerinde daha iyi davranırlar.
Davranış çözümleme disiplini ile, çocukların zorlayan davranışlarının altında yatan ihtiyaca odaklanmak için yeni beceriler edineceğiz.
İhtiyaç odaklı proaktif ebeveynlik ile çocukların ebeveynleri ile işbirliği yapmasını sağlayacak davranış biçimleri geliştireceğiz.

  1. Kendi İhtiyaçlarımızı Karşılamak

Ancak kendi fiziksel, sosyal ve duygusal ihtiyaçlarını karşılayan bir anne baba, çocuğunun ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilir.
Dengeli bir “ihtiyaçlar – kaynaklar” dengesi kurabilmek için aile hayatınızı yeniden gözden geçirecek, yeni kaynaklar yaratmayı deneyimleyeceğiz.

Katılımcıların kazandığı beceriler

Bu eğitimin amacı
Anne-babalara çocukları ile ilişkilerini güçlendirmeyi sağlayacak becerileri öğretmek amacıyla hazırlanmıştır.
Çocuklarla El Ele Ebeveynlik, disiplinin gerçek anlamını irdelerken, gerçek disiplinle ilgili yeni beceriler ve araçlar sunuyor. Eğitime katılan anne babalar, çocuklarının davranışlarının ne anlama geldiğini öğrenebilir, davranışa tepki vermek yerine ihtiyaçlarını karşılamaya ve bağ kurmaya odaklanabilirler.

Katılımcılara katkısı

* Sağlıklı ve koşulsuz bir ebeveyn-çocuk bağı kurmanız
* Doğru iletişim kurma
* İşbirliği sağlama
* Duygusal patlamalar, ağlama krizleri, öfke nöbetleri ile başa çıkma
* Çocuğunuzun sosyal yönünü güçlendirmeniz
* Sağlıklı bir özgüvene sahip çocuk yetiştirme
* Büyüdüğünde saygılı, sorumluluk sahibi ve güvenilir bir yetişkin olması
* Nasıl konuşursanız çocuklarınız sizi dinler?
* Konuşma ve beden dilimize odaklanmak
* Disiplin – Ceza – Özdisiplin

Detaylı Bilgi İçin; info@annecee.com

    Leave a Reply