Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin

AnneCee

Ebeveyn Koçu

8 Nisan 2013

Bir insanın hayattaki en önemli rolü kuşkusuz ki çocuğunu sağlıklı ve mutlu yetiştirmek ama maalesef bu kadar önemli bir işin, anne baba olmanın okulu yok. Anne babalık kalpten gelen ama aynı zamanda öğrenilen bir iştir…
Ebeveyn Koçu, ebeveynleri şu anda bulundukları durumdan nasıl bir anne baba olmak istediklerine dair hedeflerine ulaşmaları konusunda destekler.

Kişiye ayna tutarak, artılarını ve eksilerini daha objektif biçimde görmesini sağlar. Nasıl ve nedenlerle zaman harcamak yerine, bugüne ve çözüme odaklı pratik ve yapıcı yöntemler kullanır. Ebeveyn Koçluğunun en önemli özelliği ise direktif olmamasıdır. Anne babanın kendi aile yaşantısının uzmanı olduğunu
kabul eder. Anne babalar alternatifler çerçevesinde kendi ebeveynlik değerlerine ve yaşamlarına uygun, aynı zamanda çocuklarının mizacına uygun yöntemleri seçerek aksiyon planlarını hazırlarlar. Anne baba koçu ise bu sürecin ilerlemesine destek olur.

Özellikle yeni anne babalar, ebeveynlik rolünden farklı beklentiler, bebeğin gelişiyle çocuklu yaşamdaki denge, farklı disiplin metotları ve suçluluk, endişe gibi birçok duygusal karmaşa ile baş etmek zorunda kalmaktadır. Bunların üzerine yoğun iş yaşamı, stres, maddi kaygılar ve ebeveyn çocuk ilişkisinde kaliteli zaman eksikliği eklenince anne baba ile çocuk arasındaki bağ zayıflar. Bu da aile içi iletişimde, sevgi ve anlayışta sorunlara yol açmaktadır.

ACPI Sertifikalı Ebeveyn ve Aile Koçu size nasıl yardımcı olur?

Ebeveyn ve Aile Koçu arzu ettiğiniz aile hayatını yaratmaktaki hedefinize ulaşmanıza yardımcı olan gerekli eğitimi tamamlamış sertifikalı profesyoneldir.

Aile Koçunuz olarak başarmak istediğinizi netleştirmenize, belirli bir hedef belirlemenize ve etkili bir eylem planı oluşturmanıza yardımcı olacağım. Benim rolüm, size gereken desteği, uygun bir sistem ve anlayış çerçevesinde sunarak, koçluk sürecinde beraber ilerlerken kullanabileceğiniz teknikleri sağlamaktır. Sizin en büyük destekçinizim. Aynı zamanda benim görevim sizi hedefinize doğru ilerleme kaydetmekten sorumlu tutmaktır.

Aile Koçluğu sezgisel, eğitsel ve pratiğe dayalıdır. Sağlıklı bir ev hayatı yaratmak için öncelikle şimdiden bildiklerinizi birlikte keşfedeceğiz.
Ara sıra “öğrenme ihtiyacı” anlarında ise sizi yeni konseptler ve bilgilerle tanıştıracağım. Aile Koçluğu anne babanın potansiyelini açığa çıkarmak ve geliştirmek için tasarlanmıştır.Aile Koçluğu dönüşüm gerektirir ve yarar sağlar.
Ebeveyn Koçluğunun odağında anne babalık hedeflerinize ulaşmanız ve aile üyeleriyle iyi iletişim kurmanız yatmaktadır.

Size Özgü Planlar

Birlikte size özgü planlar ve düşünme yöntemleri ile ulaşmak istediğiniz amacınıza doğru ilerlemenizi sağlayacağız. Odaklandığımız zaman dilimi, şimdi ve gelecek olacağından, genel kural olarak dikkatimizi geçmiş acılar ve yanlış adımlara çevirmeyeceğiz.

Ancak, koçluğun bir sonucu olarak çoğu kez bu eski olaylar da iyileşir.Koçluğun yapısı esnektir.

Sizin bireysel ihtiyaç ve programınıza uygun bir koçluk süreci tasarlayacağız. Bu basit yapı aşağıdakileri içermektedir:
Giriş görüşmesi
Koçluk stratejimizi belirleyeceğimiz ilk seans
Düzenli devam eden seanslar

Seanslar genellikle haftada bir yapılır, süresi bir saattir. Belirli bir tek konuya odaklanabileceğimiz gibi, daha geniş birtakım aile sorunlarını da konuşuyor olabiliriz. Koçluk ilişkisi genellikle 3 hafta ile birkaç ay arasında sürebilir. Hedefleriniz ve yapmak istediğiniz değişikliklerin niteliği bu süreyi belirleyecektir.

Detaylı Bilgi İçin; info@annecee.com

    Leave a Reply