Bizi Takip Edin

Sosyal Sorumluluk

Düşler Akademisi

25 Aralık 2015

Nüfusumuzun neredeyse % 15’ini kapsayan engelli bireylerimiz için acil çözümler üretmek gerekmektedir.Engelli vatandaşlarımızın yaşam standartlarını değiştirmek adına engellilere engel olmamalıyız.

Düşler Akademisi de tam bu noktada engellilere ve sosyal dezavantajlı bireylere. En temel anayasal ve insani yaşama haklarını eşit ve özgürce kullanabilmelerinin önünü açmak için üretilmiş bir projedir.

Düşler Akademisi, bir sosyal sorumluluk projesidir.Engelli ve sosyal dezavantajlı gençlere ücretsiz olarak kültür ve sanat eğitimlerinin verildiği akademi. Gençleri hayata hazırlayan kalıcı bir alternatif sanat akademisine dönüşmüştür.

Düşler Akademisi, bir çok projesiyle on binlerce engelli vatandaşımıza engelsiz sosyal yaşam çözüm ve olanakları sunan AYDER. UNDP, Kalkınma Bakanlığı ve Türkiye Vadofone Vakfı finansal desteğiyle 2008’de hayata geçmiştir.

Akademi, vokal, ritim, dans, film, fotoğraf, enstrüman, resim, dj, tasarım gibi sanat atölyelerinden oluşmaktadır.Kişisel gelişim ve motivasyon gibi farklı atölyelerde dönem dönem uygulanmaktadır. Atölye eğitimleriyle meslek edinme esas alınmıştır.

Gönüllülük duyarlığı yüksek olan atölye eğitmenlerinin desteği ve kurumsal ortakları ile proje hedeflerine ulaşmak ve sürdürülebilirlik açısından yeni fikirler üretmek Düşler Akademisi’nin amaçlarındandır.

Düşler Akademisi “Herkes için evrensel tasarım” döneminin ülkemizdeki ilk bütünlüklü örnek uygulamasıdır.

Projenin başarılı olmasındaki en önemli etkenlerden biri de yerli ve yabancı gönüllüler ailesi tarafından yürütüyor olmasıdır.

Düşler Akademisi atölye çalışmalarını Ataşehir Merkez binasında yürütmektedir.

Düşler Akademisi gönüllülerini çalışmalarından dolayı kutluyor ve tüm engellilere engelsiz bir yaşam diliyoruz.

Funda ALTINAĞAÇ

    Leave a Reply