Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin

AnneCee

Çocuklara Atları Sevdirmenin En Keyifli Yolu..

18 Nisan 2014

İstanbul Binicil Kulübü

İstanbul Binicilik Kulübü, İstanbul’ un suyu ile ünlü büyük Ormanlarından biri olan Taşdelen/Çekmeköy ormanının  sınırında, şehir yaşamında unutulan, insanın doğa ve at ile mükemmel uyumunun gerçekleştiği hoş ve huzurlu bir mekan, binicilik sporunun; akademik seviyede, çocuk, genç ve yetişkin binicilere öğretildiği bir spor kurumudur.

Binicilik sporuna başlama yaşı bu branşta ileri ülkelerde olduğu gibi bizde de 4 yaştır. 4-12 yaş arası çocuklar boylarına ve fiziki yapılarına uygun ponylerle (küçük atlarla) eğitim almalıdır. 12-14 yaş arası da İsterlerse pony veya fiziki yapıları müsait olur ise atlarla çalışabilirler. Bu yaşlara kadar ponylerle eğitim alan biniciler daha sonra büyük ata geçerler. Büyük atlarda da yine fiziki yapılarına uygun atlarla çalışmalarını devam ettirmeleri gerekir.

İlk biniş eğitiminden, müsabakalara hazırlık ve ileri seviyede binicilik eğitimi verebilecek bilgi, tecrübeye sahip uzman eğitmenlerimiz, tesisimiz ve atlarımızla yeni, genç ve yetişkin biniciler yetiştirmek amacındayız.

Kulubümüzde Avrupa, Balkan ve Türkiye Şampiyonları ile, Binicilik Yüksek okul Mezunları ve Binicilik Federasyonu onaylı eğitmenler tarafından temel ve ileri seviyede binicilik eğitimi verilmektedir.

Uygulamış olduğumuz eğitim programı evrensel binicilik kuralları doğrultusunda Türkiye Binicilik Federasyonunun hazırlamış olduğu binicilik eğitim programıdır. Çocukların zihinsel ve bedensel gelişimi için uzmanlar sporunu tavsiye etmektedir.

Kulübümüzde bir açık, iki kapalı biniş alanlarımız, at binişlerini izleyebileceğiniz Restaurantımız ve çocuk Kafetaryamız bulunmaktadır. Kulübümüz aile sıcaklığı ortamında, doğa içinde canlı, neşeli ve eğlenceli bir gün geçirebileceğiniz mekandır.

Ailece gelebileceğiniz Kulübümüzde arzu ederseniz at binebilir veya hoş sohbetlerin yapıldığı şöminelerin önünde binicileri izlerken restoran hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Kulubümüzde at biniş eğitimi, at pansiyon hizmetleri, paintball, tracking, şirket eğitimleri ve turizm firmalarına günlük organizasyon hizmetleri verilmektedir.

Anadolu yakasının en büyük ve görkemli ormanlarına düzenlenen atlı arazi gezilerinde, Kadıköy?ün, adaların ve Marmara denizinin eşsiz panoramik seyrinin keyfini çıkartabilirsiniz.

Kadıköy yakasındaki 22 okulun (Anaokulu/İlkokul/Lise/Üniversite) binicilik faaliyetleri Kulübümüzde verilmektedir.

İstanbul Binicilik Kulübü TEM otobanın IKEA çıkışının Taşdelen / Alemdağ istikametinde 9 km’lik mesafededir.

Web Site

İletişim:

TaşdelenTurgut Özal Bulvarı No:4 Çekmeköy / İSTANBUL

Tel: 0216 484 47 80 (Pbx) Fax: 0216 484 47 81

E-Posta:info@istanbulbinicilik.com

istanbulbinicilik1                    istanbulbinicilik2

    Leave a Reply