Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin

AnneCee

bebeimgeliyor.blogspot.com

14 Mart 2013

bebeimgeliyor.blogspot.com

Ben İ.Ü. Florence Nightingale Hemşirelik fakültesinden mezun oldum.İ.Ü. Çapa Tıp Fakültesi Kadın ve Çocuk Sağlığı Araştırma Ve Eğitim BirimindeEğitim hemşiresi olarak çalıştım. Orada çalışırken UNICEF ve AB tarafından desteklenen Hamile Eğitimi projesinde eğitmen olarak görev aldım. Bu görev öncesinde Prof. Dr. Gülbin Gökçay’dan Emzirme Danışmanlığı eğitimi aldım.

Bunun dışında çeşitli eğitimler ve workshoplara da katıldım. Bu birim UNICEF’in desteklediği bir klinik olduğu için verdiğimiz Hamile Eğitimin dışında, kliniğe başvuran annelere Hamilelik süreci, Bebek bakımı ve beslenmesi ve Aile
Planlaması konularında gerek telefonla gerek de yüz yüze danışmanlık hizmeti veriyorduk. Orada gerçekten çok deneyim sahibi oldum. Ve annelere destek olmak gerçekten çok hoşuma gitti.

Yaklaşık olarak 4 yıl beraber çalıştıktan sonra Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinde Sağlık Kurumları Yüksek Lisans programını tamamladım. Sonrasında Tüp Bebek Koordinatörü olarak şu an beraber çalıştığım ekiple beraber yaklaşık 7 yıldır çalışmaktayım.

Aklımda hep Hamile eğitimi vardı. Beraber çalıştığım psikolog arkadaşımla yaptığım eğitimleri paylaştığımda acaba beraber yapabilir miyiz diye düşünmeye başladık.Tüp Bebek kliniğinde beraber çalıştığım psikolog arkadaşımla 2008 yılında “Annelik Yolunda hamile kursu” programını hazırladık. Bu program hakkında hem tanıtım yapmak hem de kursa gelemeyen annelerle de bilgilerimizi paylaşmak için bebeimgeliyor adlı bloğumu açtım. Yaklaşık 2,5 yıl
beraber eğitimler verdik. Son yaptığımız kurs da ben de hamileydim. Gerçekten çok enteresan bir deneyim oldu, benim için:)

bebeimgeliyor.blogspot.com

Oğlumun doğumuyla eğitimlerime ara versem de online Emzirme Danışmanlığıma devam ettim. Bloglar aracılığıyla tanıştığım arkadaşlarımızla Emzirme Reformu hareketi adına çalışmaya başladık. Bu reformist hareket için emziren anneler Google grubunu kurduk. Orada Gönüllü Emzirme Danışmanı olarak bir çok anneye ulaştım. Doğumdan sonra yaklaşık 2 yıl ara verdim. Oğlumun prematüre bir bebek olması nedeniyle yaşadığım stres
anne sütümü etkiledi ve gerçekten çok sıkıntı çektim. O nedenle doğum sonrasında hem hamilelerin hem de yeni annelerin katılımıyla Anne sütü ve Emzirme seminerleri vermeye başladım. BobaTürkiye bu eğitimlerimde bana destek oldu.

Daha sonra blog aracılığıyla tanıştığım ve bebek ürünleri satan Bebekeşya firmasıyla Doğum Sonrası Bebek seminerlerim başladı. Güzel bir eğitim oldu. Doğumdan sonraki evdeki ilk karışıklıkta anneler yapacakları, hangi ürünler annelerin işine yarayacak? Gibi gerçekten yararlı paylaşımlar oldu. Şimdi ise Mini Aktivite Anne-çocuk etkinlik merkezinde eğitimlerime devam ediyorum.
Nisan ayı içerisinde doğum ve hamile okulu ile ilgili yeni eğitimlerim başlayacak. Onun için de çok heyecanlıyım:)

Blog açmak ve cesaret ederek bir adım atarak başladığım bu eğitim programlarım hızla ilerlemekte. İleride en büyük hedefim; kendi merkezimi açmak.
İnşallah yakın bir zaman da:)

Esra Ertuğrul
Hamile Eğitmeni ve Emzirme Danışmanı
Blog
Facebook
Twitter
İnstagram

esraertugrul                    esraertugrul1

 

 

 • Reply
  esra ertuğrul
  22 Nisan 2013 at 08:34

  Bana sitende yer verdiğin için çok teşekkür ederim..

  sevgilerimle:))

  • Reply
   AnneCee
   22 Nisan 2013 at 08:37

   Ne demek, benim için de büyük mutluluk:) sevgiler..

Leave a Reply