Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin

AnneCee

Anne – Baba Olmak Seminerleri

2 Kasım 2012

Anne Baba Olmak

Anne-Baba Olmak Seminerleri (ABOS) ile hedefimiz anne-babaları temel çocuk gelişimi hakkında bilinçlendirmek ve ailenin çocuğun yaşamındaki rolüne dikkat çekmek. Ayrıca, daha uzun süreli AÇEV eğitimleri konusunda bilgi vermeyi ve bunlara katılımı artırmayı da hedefliyoruz.

Anne Baba Olmak

Nasıl Uyguluyoruz?

Seminerler ağırlıklı olarak İstanbul ilinde Milli Eğitime bağlı ilköğretim okullardan gelen talepleri karşılamak üzere eğitim uzmanlarımız tarafından yapılıyor. Ayrıca, bir kaynak yaratma faaliyeti olarak, özel kurum çalışanlarına ve özel okul velilerine yönelik bağış karşılığında seminerler de düzenliyoruz. Seminerlerimiz 3 saatlik bir toplantı şeklinde yaklaşık 70-100 kişilik gruplarla gerçekleşiyor. Eğitimcilerimiz örnek olay, soru cevap, konu ve öykü anlatımından oluşan farklı yetişkin eğitimi sunum yöntemleri kullanıyor.

Ne Öğreniyoruz?

Seminerlerde ailelerde görülen çocuk yetiştirme tutumları örnekleriyle ele alınıyor, baskıcı ve tavizkar davranış biçimlerinde yetişen çocukların özellikleri anlatılıyor. Ayrıca, beklenen özelliklerde çocuklara ulaşmak için gerekli olan demokratik tutum hakkında bilgilendirme yapılıyor. Demokratik tutum içerisinde kurallar, can kulağı ile dinleme, kendini doğru ifade etme ve takdir-teşvik konularında ailelere örneklerle bilgiler veriliyor.

Etkimiz

Seminerlere katılan aile bireyleri çocuklarına olan tutumlarıyla ilgili farkındalık kazandıklarını, doğru iletişim ve disiplin yöntemleri konusunda bilgi edindiklerini belirtiyorlar.

İLETİŞİM

AÇEV Merkez İstanbul

Büyükdere Cad. Stad Han. No:85 Kat:2 34387 Mecidiyeköy / İSTANBUL
Tel: (212) 213 42 20 / 213 46 39
Faks:0 (212) 213 36 60
E-Posta: acev@acev.org

    Leave a Reply