Bizi Takip Edin

Söyleşiler

ailemizle.tv

21 Nisan 2013

 

YENİ NESİL AİLE EKRANI: ailemizle.tv

Hiç beklemediğim, planlamadığım bir anda “anne” olacağımı öğrendim. Tam da ilkokul yıllarından beri hayalini kurduğum, ancak 17 yaşımda seçme cesaretini göstermediğim için üniversitesini okumadığım televizyonculuk için bir eğitim dönemindeydim. Yeni kariyer hedefinin heyecanını yaşarken, bu alanda çok değerli hocaların takdirini ve
teşvikini alırken bir anda anne olacağımı öğrenmek beni şaşırtmıştı.

Oğluma hamileliğimde eğitimi tamamladım, Eren 2 yaşındayken Amerika’da da bu konuda bir sertifika programını bitirdim ve hem New York’ta program arkasında hem Türkiye’ye dönüşte TRT İstanbul televizyonunda çalıştım. Selin’e hamile olduğumu öğrenince, sevdiğim işi bırakmayı seçtim.
İşte o dönemde kafamda ve kağıt üstünde projemi oluşturdum. Aslında ben televizyon programı olarak  düşünmüştüm, ama eşim ısrarla bunun bir web tv olması gerektiğini söyledi. Başta itiraz etsem de daha mantıklı olduğunu kabul ettim. Sonra bir anda “kızıma kız kardeş” deyip üçüncüye karar verince, Ela’ya hamileliğimde çekimler yapmaya başladım.

İlk çocukta mesleki eğitim ve deneyim, ikinci çocukta projenin hazırlığı, üçüncü çocukta çekimler veee

işte karşınızda ailemizle.tv!

Anneler ve babalar, hamilelik döneminden ergenlik çağına kadar çocuklarını ailemizle.tv ile büyütebilecekler. Hamilelik dönemini işleyen “9 ay 10 gün” kategorisi, çocukların psikolojik ve biyolojik gelişimlerine göre “0-3 yaş, 3-6 yaş ve öğrencilik/ergenlik ” kategorileri, aynı zamanda kadın ve erkek olduğumuzu hatırlatan “yaşam” kategorisi, ailelere rehberlik edebilecek “eğitim&etkinlik” kategorisi sürekli yeni eklenen videolarla yayında olacak.

Anneler, babalar hatta çocuklara da mikrofon uzattığımız “ailenizle” kategorisinde; hikâyesini, bloğunu, ürününü ya da işini diğer ailelerle paylaşmak isteyen herkese yer olacak. Markalar da “alışveriş” kategorisinde kendilerini, ürünlerini doğrudan ailelere tanıtma imkanı bulacaklar.

Bu çağın anneleri babaları olarak bize dayatılan zaman diliminde bir şeyleri izlemek çok mümkün değil. Teknoloji de bu yaşam biçimine göre şekilleniyor. İstediğimiz ya da ihtiyacımız olan şeyleri bizim için en uygun zamanda ve mekânda izleyebiliyoruz artık.

ailemizle.tv’nin hedefi de, geliştirmekte olduğu yeni projelerde teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak aileler arasında tam bir iletişim platformu olmaktır.

Bir anne olarak hazırladığım ailemizle.tv şu anda Türkiye’nin aile odaklı ilk internet televizyonu. Sevgi ile, ilgi ile, sohbet ile, bilgi ile çocuğunuzu büyütebileceğiniz, kendinizi geliştirebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz yeni nesil aile ekranıyız.
Ne de olsa “Hayat Ailemizle Güzel”.
Böyle düşünen herkesi bizi izlemeye davet ediyorum.
Berna Kasapoğlu Serdarlı

bernakasaogluserdarli

 

    Leave a Reply