Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin

Eğitim

Aile Atölyesi

11 Kasım 2017

 

SEVİNÇER KUKLA TİYATROSU

Kaliteli, Eğlenceli ve Orijinal Aile Atölyesi Çalışmalarının Adresi

İstanbul’un ilk yerleşik kukla tiyatrosu çocuklardan yetişkinlere kadar her kesime hitap eden oyun repertuarına ‘’ Çocuk ve Aile ‘’ atölyelerini ekleyerek… Aile atölyesi çocuklarınızın gelişimsel ihtiyaçlarıyla yaratıcı kaynakları birleştirebilme imkanı sunuyor.
2003 yılında Amerika’nın Vermont eyaletinde kurulan topluluk, 2005 yılından beri faaliyetlerine İstanbul Büyükçekmece’ deki 90 koltuklu butik tiyatrosunda devam ediyor. Atölye, Fuaye ve Sahneden oluşan 400 metrekarelik binaya girdiğinizde kendinizi masal diyarında hissediyorsunuz.
Hayal, imalat ve sunumun aynı çatı altında yapıldığı bu ilginç mekanda kuklalar tek tek elde yapılıyor ve özenle prova edilip oyunlardaki yerlerini alıyorlar.Kukla yapım ve tasarım süreçlerinin hem yetişkin hemde çocuklar için farklı atölye çalışmalarında öğretildiği kurslardan çok ilginç hikayeler ve kuklalar çıkıyor.Belkide bu sebeple Tiyatronun Yaratım Atölyesinin adı “MASAL TERSANESİ”

Sanatta kalite ve orjinallikten ödün vermeyen ‘’Sevinçer Kukla Tiyatrosu‘’ her Cumartesi ‘’Çocuk ve Aile ‘’ atölyelerinden sonra 15:30’da perde diyor.
Sıkça yurtiçi ve yurtdışı festivallerinde yerini alan Sevinçer Kukla Tiyatrosu her iki ayda bir düzenlediği ‘’ Deniz ‘’ temalı ‘’ Tuzlu Sohbetler’’ ve her hafta Çarşamba günleri yetişkinlere yönelik düzenlediği sıradışı atölye çalışmaları ile de bölgede alternatif kültüre ev sahipliği yapıyor.

Ayrıntılı bilgi ve etkinlik ajandası için;
www.tiyatrosevince.com
İnstagram
Telefon : 0 545 611 06 80/ 0 532 238 30 44

    Leave a Reply